پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال: 50 درصد جنگل کاری کشور در استان ایلام انجام می شود
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 5071
بازدید کل : 756097
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1400 ساعت 12:38
بازدید : 56 20 دی 1400 ساعت 8:31 شماره :92666

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال: 50 درصد جنگل کاری کشور در استان ایلام انجام می شود
 

دهلران-رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال گفت: امسال ۵۰ درصد جنگل کاری کشور در استان ایلام انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار مهر، کامران پورمقدم ظهر روز یکشنبه در بازدید از طرح‌های جنگل کاری شهرستان دهلران با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای کم پوشش جنگل در جهان است، گفت: باید تلاش کنیم که سطح جنگل کاری و فضای سبز کشور را افزایش بدهیم چرا که هر هکتار جنگل ۶۸ تن گرد و غبار را جذب می‌کند که نقش بسیار مؤثری در جلوگیری از بروز پدیده گرد و غبار در کشور دارد.

پورمقدم بیان کرد: ایلام یکی از استان‌های شاخص کشور در بحث جنگل کاری و توسعه جنگل در کشور مطرح است و خوشبختانه دهلران ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی برای جنگل کاری دارد و این مهم منجر به توجه کشور به استان شده است.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال به نیاز کشور در حوزه زراعت چوب هم اشاره کرد و یادآور شد: ۶ میلیون متر مکعب چوب در کشور نیاز است و استان ایلام و بویژه شهرستان دهلران در این عرصه نیز اقدامات خوبی داشته است.

پور مقدم افزود: اگر عرصه‌های بیابانی را زیر کشت چوب ببریم، می‌توانیم در سال‌های آینده در این زمینه بی نیاز و به اقتصاد مقاومتی در این حوزه عمل کنیم.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها