پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیرکل منابع طبیعی: طرح کاداستر ایلام تا پایان مرداد به اتمام می رسد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 12663
بازدید کل : 716306
آخرین بروزرسانی:
4 مهر 1400 ساعت 17:39
بازدید : 111 24 تير 1400 ساعت 21:47 شماره :87119

مدیرکل منابع طبیعی: طرح کاداستر ایلام تا پایان مرداد به اتمام می رسد


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با بیان اینکه طرح کاداستر ۶۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان در دست اجراست، گفت: این طرح مهم تا پایان مرداد ماه سال جاری به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار آفتاب ایلام، دکتر احمدی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان با حضور رییس قوه قضاییه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس، اظهار داشت: در طرح کاداستر استان ایلام تاکنون برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان سند تک برگ صادر شده است و طبق برنامه تا پایان مرداد سال‌جاری جشن پایان کاداستر در استان برگزار می شود.
وی افزود: ایلام با وجود همراهی و مشارکت جدی مردم و سازمان های مردم نهاد از پیشروترین استان های کشور در بحث حفاظت از منابع طبیعی است که جا دارد از مردم استان قدردانی کنیم.
ایشان یادآور شد: ایلام دارای ۲ میلیون هکتار مساحت و جنگل های طبیعی، ۳۱ درصد اراضی ، ۵۷ درصد مرتع و بیابان و کل منابع طبیعی استان ۸۹ درصد اراضی استان را تشکیل می دهد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام بیان داشت: ۸۹  نقطه بحرانی استان را شناسایی کرده که نیروی نگهبان و سیستم های نوین هشدار و هوشمندسازی ماهواره ای را در آن مناطق اجرا می کنیم.
وی تصریح کرد: در بحث حریق، پیش آگاهی، تخریب ها و تصرف ها از ماهواره ها استفاده می کنیم و در هر ۲۴ ساعت ۲ بار استان رصد می شود و ۲۵ گشت شبانه روزی با ۲۵۰ نیرو منابع طبیعی این وظیفه مهم را برعهده دارند.

شایان ذکر است حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه در راس هیاتی از معاونان این قوه از طریق فرودگاه شهدا وارد ایلام شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام قرار گرفت.
 این نخستین سفر استانی حجت الاسلام والمسلمین اژه ای پس از انتصاب به ریاست قوه قضاییه است و وی را در این سفر یک روزه جمعی از معاونان دستگاه قضا از جمله دادستانی کشور و رییس دیوان عدالت اداری همراهی می کنند.
در این سفر مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان ایلام و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که از هفته‌های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.
دیدار با قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در جلسه شورای اداری از برنامه‌های رییس قوه قضاییه در سفر به استان ایلام خواهد بود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها