پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی ایلام:  ۶۵ گونه نهال در نهالستان های ایلام تولید می شود
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 29351
بازدید کل : 670768
آخرین بروزرسانی:
25 خرداد 1400 ساعت 11:34
بازدید : 52 4 خرداد 1400 ساعت 23:35 شماره :85474

مدیر کل منابع طبیعی ایلام:  ۶۵ گونه نهال در نهالستان های ایلام تولید می شود

مدیر کل منابع طبیعی ایلام گفت: در حال حاضر ۶۵ گونه نهال در نهالستان های ایلام تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام رضا احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری اداره کل منابع طبیعی استان ظرفیت تولید ۱۲ میلیون اصله نهال در سال را به ۲۰ میلیون اصله افزایش داده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام تاکید کرد: ۶۵ گونه از گونه‌های جنگلی متناسب با شرایط اقلیمی استان در نهالستان‌های استان تولید می‌شود.
احمدی ادامه داد: این گونه‌ها شامل بنه و بلوط، داغداغان، کیکم، بادام و ارغوان و گونه‌های خاص نواحی رویشی خلیجی و گرمسیری و چوبده مثل کنار، انواع آکاسیا، گز، استبرق و اوکالیپتوس که با توجه به شرایط اقلیمی سازگاری فراوانی با شرایط آب و هوای استان قابلیت کشت دارند، است.
مدیرکل منابع طبیعی ایلام اضافه کرد: نهالستان‌های شهرستان‌های ایوان و مهران به عنوان دو نهالستان مادر در بحث تولید نهال برای استان‌های کشور از سوی سازمان جنگل‌ها و نهال‌های استاندارد تولیدی این نهالستان‌ها به ۱۵ استان کشور صادر و کاشت می‌شود.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها