پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اشتغال و افزایش تولید با پراکنش ۲۵۰هزار هکتاری "گونه بنه" در ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 27707
بازدید کل : 670749
آخرین بروزرسانی:
25 خرداد 1400 ساعت 11:34
بازدید : 39 23 ارديبهشت 1400 ساعت 21:47 شماره :85180

اشتغال و افزایش تولید با پراکنش ۲۵۰هزار هکتاری "گونه بنه" در ایلام
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از پراکنش ۲۵۰ هزار هکتاری "گونه بنه" در ایلام خبر داد و گفت: پراکنش ۲۵۰ هزار هکتاری "گونه‌بنه" در ایلام، زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام رضا احمدی در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم درایلام‌از پراکنش 250 هزار هکتاری "گونه بنه" در ایلام خبر داد و اظهار داشت:  پراکنش 250 هزار هکتاری "گونه بنه" در ایلام، زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید خواهد بود.

مدیر‌کل منابع طبیعی وآبخیز‌داری استان ایلام ‌گفت: در جنگل‌های استان ایلام سطحی بالغ بر 250هزار هکتار گونه بنه پراکنش دارد و این گونه‌ی  ارزشمند  دارای کاربرد خوراکی ،دارویی و صنعتی داست و در  بعد اقتصادی برای استان ایلام  حائز اهمیت است.

وی به ایجاد‌ شرکت‌های تعاونی بهره‌برداری از این گونه‌های موجود در جنگل‌های ایلام اشاره کرد و گفت: برداشت از "گونه بنه" از سال 1374 تا کنون با تدوین طرح‌های کارشناسی و برآورد علمی به مردم در قالب تشکل‌های تعاونی واگذار شده است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای روستائیان در رونق اقتصادی و افزایش معیشت آنان نیز موثر بوده است

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها