پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آماده باش منابع طبیعی ایلام برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌ها
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6109
بازدید کل : 659620
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1400 ساعت 14:28
بازدید : 45 7 ارديبهشت 1400 ساعت 10:43 شماره :84802

آماده باش منابع طبیعی ایلام برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌ها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از آماده باش نیرو‌های منابع طبیعی ایلام برای اطفای حریق در جنگل‌های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ رضا احمدی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان از آماده باش نیرو‌های منابع طبیعی برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌ها و مراتع خبر داد.

وی همچنین بر لزوم کاهش آتش سوزی‌های پس چر مزارع به دلیل سرایت به اراضی ملی و منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: تاکنون ۸۶ کانون بحرانی مستعد حریق در سطح استان شناسایی شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در این ۸۶ کانون بحرانی  نسبت به استقرار کانکس، چادر و نیرو‌های آموزش دیده  اقدام شده است و این نیرو‌ها به صورت شبانه روزی در حال گشت و پایش منطقه هستند.

وی به نقش فرهنگ و تاثیر آن در کاهش آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع پرداخت و افزود: فرهنگ سازی و آموزش مهم‌ترین عامل در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی است و با توجه به سیاست سازمان مبنی بر حفاظت مشارکتی، مردم نقش تاثیر گذار در حفظ عرصه‌های منابع طبیعی دارد.

استان ایلام ۶۴۰ هزار هکتار جنگل و ۷۸۰ هزار هکتار مرتع دارد و بیش از ۸۷ درصد مساحت این استان را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.
هر ساله با گرم شدن هوا و خشک شدن مراتع شاهد آتش‌سوزی‌های  زیادی در جنگل‌های استان ایلام هستیم که عمده آن‌ها عامل انسانی دارند و این معضل بزرگ حیات درختان بلوط و گونه‌های جانوری آن را به خطر انداخته است.

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها