پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه هماهنگی ستاد پیشگیری از حریق در استانداری ایلام برگزار شد.‍
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 10320
بازدید کل : 659681
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1400 ساعت 14:28
بازدید : 36 7 ارديبهشت 1400 ساعت 10:18 شماره :84799

جلسه هماهنگی ستاد پیشگیری از حریق در استانداری ایلام برگزار شد.‍
 
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با محوریت پیشگیری از حریق در جنگل ها و مراتع استان باحضور استاندار ایلام، و معاونین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و سایر مدیران ادارات استان در محل سالن شهید رجائی استانداری ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام استاندار ایلام در این جلسه با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم به سرمایه ارزشمند جنگل‌ها و مراتع استان آسیبی وارد شود، گفت: یکی از دلایل آتش گرفتن جنگل ها و مراتع عوامل انسانی است.
دکتر نوذری با بیان اینکه فرهنگ سازی مؤلفه اصلی در پیشگیری از وقوع آتش سوزی جنگل‌ها است، تاکید کرد: ازظرفیت رسانه‌ها در این راستا استفاده شود
استاندار ایلام در ادامه با ارائه راهکارهایی برای مقابله با آتش سوزی اظهار داشت: آموزش نیروهای محلی، استفاده از ظرفیت فرمانداران، بخشداران، دهیاران، بسیج، شوراها، نیروهای نظامی و انتظامی، اطلاع رسانی به کشاورزان در پیشگیری و اطفا حریق از مهمترین راهکارها می باشد.
وی همچنین از تمامی ادارات خواست با نیروهای منابع طبیعی همکاری های لازم را داشته باشند.


دراین جلسه دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام گزارشی از اقدامات پیشگیرانه برای حریق احتمالی در جنگلها و مراتع را ارائه نمودو از آماده‌ باش نیروهای منابع طبیعی برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌ها و مراتع  استان خبر داد.
دکتراحمدی درادامه صحبتهای خود باقدردانی از زحمات تمامی اعضای کارگروه پیشگیری واطفاء حریق جنگلها و مراتع استان گفت :تجربه ثابت کرده هر چه میزان آموزش ها و اطلاع رسانیهای پیشگیرانه بیشتر شود به همان اندازه کاهش حریق را شاهد هستیم.
وی همچنین بر لزوم کاهش آتش سوزی های پس چر مزارع به دلیل سرایت به اراضی ملی و منابع طبیعی تأکید کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها