پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امام جمعه ایلام: کاشت نهال در بین آحاد مختلف جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 40507
بازدید کل : 651250
آخرین بروزرسانی:
23 فروردين 1400 ساعت 13:43
بازدید : 63 19 اسفند 1399 ساعت 10:43 شماره :83428

امام جمعه ایلام: کاشت نهال در بین آحاد مختلف جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود
direction:rtl;unicode-bidi:embed'>به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در آئین کاشت ۴۰۰ نهال به نیابت ۴۰۰ شهید ایل خزل با اشاره به اینکه این استان از الگوهای موفق کشور در نهالکاری است، افزود: کاشت نهال و حراست از جنگل به فرموده مقام معظم رهبری جهاد درختکاری است.

وی با بیان اینکه باید این جهاد ارزنده که حراست از انفال و طبیعت است، گسترش بیشتری پیدا کند، افزود: علاوه بر توزیع و کاشت نهال درختان غیرمثمر جنگلی چون بنه و بلوط باید نهال درختان مثمر باغی نیز که مورد تقاضای مردم است، از سوی منابع طبیعی و آبخیزداری استان توزیع شود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه باید کاشت نهال به یک فرهنگ عمومی و گسترده در بین همه مردم تبدیل شود هرچند در سال های اخیر اقدامات موثر و چشمگیری از مشارکت مردم و منابع طبیعی در استان ایلام صورت گرفته است، اظهار داشت: باید این مکان کاشت نهال که مزین به نام ۴۰۰ شهید ایل خزل است، به یک بوستان شکیل و زیبای دارای امکانات تبدیل شود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه باید بوستان مورد نظر به امکاناتی چون نمازخانه و استراحتگاه برای کسانی که از این فضا استفاده کنند و در شأن مقام شامخ شهدا و مردم شهرستان سیروان و ایل خزل، ایجاد و احداث شود، تصریح کرد: نهالکاری با نام شهدا و به نیابت از آنها ارزش معنوی و فرهنگی کار را بالا می برد و شهدا خود حارث و حافظ این درختان خواهند بود.

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با اشاره به اینکه ایلام استان پیشرو و موفق کشور در زمینه کاشت نهال است، گفت: موفقیت و تأثیر شگرف برنامه های منابع طبیعی فقط مرهون حضور و مشارکت گسترده و خودجوش مردم از اقشار مختلف است.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه در سال های اخیر میزان آگاهی و علاقه مردم نسبت به درختان و حفاظت از طبیعت بیشتر از گذشته شده است و خود آنها در حراست از عرصه های طبیعی پیش قدم هستند، افزود: قطع کردن یا آسیب رساندن به درختان و طبیعت در مقایسه با سال های گذشته کمتر شده و این بیانگر حساسیت مردم نسبت به اهمیت درختان و طبیعت است.

وی به بوستان شهدای ایل خزل اشاره و تصریح کرد: اعتبار احداث استراحتگاه و نمازخانه این بوستان را منابع طبیعی و آبخیزداری استان از محل اعتبارات خود تأمین می کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام خاطرنشان کرد: دستگاه های مربوطه همچون فرمانداری سیروان، حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امورایثارگران استان ایلام طراحی ها و رایزنی های لازم و نهایی را انجام و منابع طبیعی و آبخیزداری تأمین اعتبار آن را انجام می دهد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها