پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلوگیری از انقراض سروهای کهنسال چوار ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 40665
بازدید کل : 651258
آخرین بروزرسانی:
23 فروردين 1400 ساعت 13:43
بازدید : 72 16 اسفند 1399 ساعت 10:11 شماره :83105

جلوگیری از انقراض سروهای کهنسال چوار ایلام
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با کارهای آبخیزداری و جنگل کاری، از انقراض سروهای کهنسال چوار ایلام جلوگیری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرنگزاری مهر، رضا احمدی شامگاه پنجشنبه در کارگروه رسانه‌ای کرونا در بستر فضای مجازی اظهار کرد: امسال قرار است ۳۰ هزار هکتار کار زراعت چوب در کشور انجام شود که سهم استان ایلام ۶ هزار هکتار است.

وی افزود: ۲۰ درصد کل طرح زراعت چوب کشور در استان ایلام می‌شود که این مهم در راستای اهداف سازمان جنگل‌های برای حفظ جنگل‌های کشور انجام می‌شود.

احمدی با اشاره به اقدامات منابع طبیعی استان برای حفظ گونه‌های نادر گیاهی در استان، گفت: ایجاد هفت هزار هکتار ذخیره گاه جنگلی در دستور کار منابع طبیعی استان ایلام قرار دارد.

وی گفت: به همین منظور، منابع طبیعی استان ایلام با اقدامات آبخیزداری و جنگل کاری از انقراض درختان سرو کهنسال شهرستان چوار جلوگیری کرده است.

قاچاق چوب در استان وجود ندارد

احمدی با اشاره به تولید نهال استاندارد از لحاظ کمی و کیفی در نهالستان‌های استان، افزود: امسال بیش از ۱۲ میلیون اصله نهال در نهالستان‌های استان تولید شده است.

وی تصریح کرد: این نهال‌های تولید شده دارای ویژگی‌های مختلف بومی، مناسب با شرایط آب و هوایی استان، مقاوم در برابر تنش‌های آبی واست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: در حال حاضر ۶۴۲ هزار جنگل طبیعی در استان ایلام وجود دارد و طی سال‌های گذشته بیش از ۷۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت در استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: با اقدامات و تلاش‌های بسیار زیاد نیروی‌های منابع طبیعی در ۲۷ منطقه استان ایلام برای حفاظت جنگل‌های استان، خوشبختانه قاچاق چوب در استان وجود ندارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها