پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توزیع و کاشت یک میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 42712
بازدید کل : 651297
آخرین بروزرسانی:
23 فروردين 1400 ساعت 13:43
بازدید : 72 11 اسفند 1399 ساعت 20:51 شماره :82784

توزیع و کاشت یک میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از توزیع و کاشت یک ميليون اصله نهال در هفته منابع طبیعی در استان ایلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیجور، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن زمان درختکاری و نزدیک شدن به هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، توزیع یک میلیون اصله نهال گونه های مختلف در استان آغاز شد.

وی افزود: این نهال ها بین متقاضیان شامل عموم مردم(بصورت رایگان)، شرکت های خصوصی و نهادهای دولتی توزیع می شود.

وی اظهار داشت: توزیع نهال ها به منظور افزایش سرانه جنگل و فضای سبز استان و ترویج جنگل کاری و کاهش آلودگی هوا و حفاظت از آب و خاک انجام می شود.

احمدی با بیان اينکه این یک میلیون اصله نهال در نهالستان های گرمسیری و سردسیری استان ایلام تولید می شود، گفت: اصله نهال در مناطق سردسیری شامل: بلوط، بنه، زالزالک، اوکالیپتوس، بادام و تای و در مناطق گرمسیری شامل کنار، کهور، آکاسیا، از جمله مهمترین گونه های جنگلی استان ایلام هستند.

مدیر کل منابع و آبخیزداری استان افزود: عموم مردم برای دریافت نهال رایگان از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه بایستی به محل چغاسبز و یا ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: به صورت رایگان در اختیار گروه ها، انجمن های مردم نهاد، ادارات و اقشار مختلفی که قصد مشارکت در نهال کاری دارند، قرار می گیرد.

احمدی در ادامه به اجرای طرح ملی زراعت چوب اشاره کرد و گفت: استان ایلام؛ یکی از مهمترین مناطق کشور برای زراعت چوب در کشور شناخته می شود.

وی افزود: این طرح امسال در سطح شش هزار هکتار از اراضی استان ایلام در قالب مشارکت مردم و مشارکت زارعین اجرایی می شود.

مدیرکل منابع استان تاکید کرد: بیش از ۲ونیم میلیون اصله نهال بین متقاضیان زراعت چوب توزیع شده و انتظار داریم تا ۷و نیم میلیون در استان توزیع شود.

وی همچنین یادآور شد: ۲۰درصد زراعت چوب کشور در استان ایلام انجام می گیرد.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها