پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سالانه ١٢ میلیون اصله نهال در استان تولید می شود.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 41787
بازدید کل : 651273
آخرین بروزرسانی:
23 فروردين 1400 ساعت 13:43
بازدید : 85 25 بهمن 1399 ساعت 8:12 شماره :82169

سالانه ١٢ میلیون اصله نهال در استان تولید می شود.


مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام گفت: سالانه ۱۲ میلیون اصله نهال در استان ایلام تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در بحث توسعه نهالستان‌های کل استان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و ما شاهد جهش تولید نهال با گونه‌های بومی در نهالستان‌های استان هستیم.

وی عنوان کرد: افزایش دو برابری نهال در استان سبب شده ما توسعه و کاشت زراعت چوب در استان را در دستور کار خود داشته باشیم که این امر می‌تواند نوید بخش صرفه اقتصادی برای کشاورزان استان باشد.

احمدی افزود: خوشبختانه با تلاش کارشناسان اداره کل منابع طبیعی ۶۵ گونه از گونه‌های جنگلی متناسب با شرایط اقلیمی استان در نهالستان‌های استان تولید می‌شود و در کشور استاندارد ترین نهال‌ها در سطح استان ایلام تولید می‌شود.

وی به برخی گونه‌های تولید شده در نهالستان‌های سطح استان اشاره کرد و تصریح کرد: گونه‌های سازگار و بومی مناطق زاگرسی از قبیل بنه و بلوط، داغداغان، کیکم، بادام و ارغوان و گونه‌های خاص نواحی رویشی خلیجی و گرمسیری و چوبده مثل کنار، انواع آکاسیا، گز، استبرق و اوکالیپتوس که با توجه به شرایط اقلیمی سازگاری فراوانی با شرایط آب و هوای استان قابلیت کشت دارند، تولید می‌شود.

احمدی اظهار داشت: با توجه به تنوع گونه‌ای نهال‌های تولیدی و متناسب با زمان کاشت، آماده سازی بستر، تأمین نهاده‌ها و عملیات اجرایی از اواخر اسفند ماه آغاز و تا اواسط بهار ادامه می‌یابد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ادامه داد: در بحث جنگل کاری با همراهی مردم طبیعت دوست استان اقدامات خوبی در استان در سال‌ها اخیر انجام شده است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها