پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اراضی جنگلی ایلام باید به سطح یک میلیون هکتار برسد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 15581
بازدید کل : 683166
آخرین بروزرسانی:
3 امرداد 1400 ساعت 11:53
بازدید : 143 9 بهمن 1399 ساعت 11:30 شماره :81550

اراضی جنگلی ایلام باید به سطح یک میلیون هکتار برسد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: سطح اراضی جنگلی این استان با برنامه ریزی باید حداقل به یک میلیون هکتار عرصه برسد...
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا دکتر احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: استان ایلام دارای ۶۴۲ هکتار جنگل طبیعی است و برنامه ریزی ها برای دستیابی به سطح یک میلیون هکتار جنگل و افزایش ۳۶۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تدوین شده است.
وی افزود: کتابچه، نقشه اجرایی و نقاط یابی های لازم در این راستا صورت گرفته تا در هر منطقه بر اساس شرایط و اقلیم جغرافیایی از نهال های بومی متناسب با هر مکان استفاده و کاشته شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با بیان اینکه استان ایلام پتانسیل داشتن یک میلیون هکتار جنگل را دارد، یادآور شد: برای افزایش سطح جنگل کاری شاخص هایی همچون میانگین بارندگی، اقلیم، خاک و توپوگرافی هر منطقه از استان در نظر گرفته شده است.
احمدی تاکید کرد: هم اکنون ۷۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت در استان ایلام ایجاد شده است که این میزان از سقف و افق تعیین شده از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه احیا و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی یک وظیفه عمومی و مهم است، اضافه کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای تحقق افزایش میزان جنگل کاری از نیروی انسانی کارکشته و تحصیل کرده و دلسوز آگاه به مباحث روز منابع طبیعی، جنگل، آبخیزداری و مشارکت عموم مردم و انجمن های مردم نهاد استفاده می کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام ادامه داد: این اداره کل دارای بیش از ۱۳۰ نفر نیروی تحصیل کرده است که بطور مستقیم در رشته های مرتبط با منابع طبیعی تحصیل کرده اند که همه این افراد آشنا و دارای ایده به روش های نوین و عملی جنگل داری و نهال کاری هستند.
به گزارش ایرنا، از گستره ۲ میلیون هکتاری استان ایلام، یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن را عرصه های طبیعی تشکیل داده است.


   
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها