پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احیا و نهالکاری 20 هزار هکتار از اراضی شهرستان مهران
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1401 ساعت 14:4
بازدید : 1537 19 اسفند 1396 ساعت 12:49 شماره :47536

احیا و نهالکاری 20 هزار هکتار از اراضی شهرستان مهران

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا، سعید طاهری در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح های  جنگل کاری مهران اظهار کرد: این طرح ها در قالب مرتع کاری، بیابان زدایی و  نهال کاری بوده است.
وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را از شاخص ترین طرح های احیا اراضی منابع طبیعی در شهرستان مهران به وسعت هفت هزار هکتار عنوان کرد.
رئیس منابع طبیعی  و آبخیزداری مهران یادآور شد: طرح منطقه آبزیادی واقع در محسن آب مهران با  گستره 2 هزار هکتار با اعتبار 10 میلیون ریال در هر هکتار هم اکنون در دست  اجراست که تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
طاهری در خصوص نهالستان  مهران نیز گفت: نهالستان این شهرستان با تولید چهار میلیون اصله نهال علاوه  بر تامین نهال مناطق جنوبی و گرمسیری نهال مورد نیاز 15 استان کشور را نیز  تامین می کند.
وی اظهار کرد: این نهال ها از نوع گونه های مقاوم به  گرما و کم آبی بوده و کهور، کنار، اکالیپتوس از مهمترین گونه های تولید و  کشت شده در مهران و با هدف تثبیت خاک منطقه و مبارزه با بیابانزدایی و  ریزگردها است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها