پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات احیایی مراتع شهرستان بدره آغاز شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1401 ساعت 14:4
بازدید : 1748 3 بهمن 1396 ساعت 12:50 شماره :46293

عملیات احیایی مراتع شهرستان بدره آغاز شد
 

به گزارش روابط عمومي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بدره، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اين شهرستان گفت: اصلاح و احیای مراتع کوهستانی، ارتقاء وضعیت پوشش گیاهی از نظر کمی و کیفی، ترویج فرهنگ منابع طبیعی، جلوگیری ازفرسایش ژنتیکی، حفظ و گسترش گونه‌های خوش خوراک از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهندس منصوری با بیان اینکه در این پروژه ها از بذور مرتعی سازگار استفاده شده است، اظهار داشت: این فعالیت های اصلاحی (بذرپاشی وکپه کاری) در سطح 115هکتار از مراتع منطقه خوشقدم شهرستان بدره با مشارکت مرتعداران در حال اجراست.

ايشان خاطرنشان كرد: عملیات بذرپاشي در مناطقی که بارندگی کافی دارند و به دو شکل دست پاش یا به وسیله ی دستگاه اجرا می شود. در مواقع لازم برای تثبيت شيب هاي ناپايدار و افزايش ضريب اطمينان براي سبز شدن بذرها، آنها را قبل از افشاندن بر روي منطقه، مورد تيمارهاي خاص قرار مي دهند.

وي افزود: از آنجا كه در کپه کاری در هر چاله مقداري بذر كاشته مي شود این روش براي اصلاح مراتع فقير كاربرد خوبي دارد. كپه كاري همانند بذركاري است با این تفاوت که در کپه کاری در هر چاله ی كوچك که در قسمت های مختلف مرتع حفر شده است چند بذر ريخته می شود، بنابراین اين روش اصولاً با دست قابل اجرا بوده و كمتر از ماشين براي كپه كاري استفاده مي شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها