پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تخته سنگهایی که بوم نقاشی شدند
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 5275
بازدید کل : 756101
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1400 ساعت 12:38
بازدید : 1900 9 فروردين 1395 ساعت 11:57 شماره :41862

تخته سنگهایی که بوم نقاشی شدند

منابع طبیعی دره شهر با کمک هنرمندان این شهرستان برای اولین بار در کشور تخته سنگهای مسیر منتهی به منطقه زیبای کبیرکوه را به بوم نقاشی تبدیل کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دره شهر ، این شهرستان بعنوان قطب گردشگری استان ایلام هر ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیمی از گردشگران خارجی و داخلی است.

حضور تعداد زیاد مسافران نوروزی در این شهر تاریخی باعث شده مسئولان شهرستان برای جلب رضایت و به جای ماندن خاطرات خوش در ذهن این گردشگران تمامی تلاش خود را بکار گیرند.

 
 

یکی از مناطق مهم گردشگری دره شهر دامنه های کبیرکوه است که به دلیل سرسبزی و زیبایی خاص خود بعنوان پرتردد ترین مکان طبیعی این شهرستان تاریخی همیشه مورد توجه گردشگران نوروزی بوده است.

همین موضوع باعث شد منابع طبیعی دره شهر در اقدامی زیبا با همکاری هنرمندان این شهرستان تخته سنگهایی بلا استفاده در مسیر 20 کیلومتری این منطقه تفریحی را به تابلوهای نقاشی تبدیل کند.

 
 

دکتر آرش مزبانی رئیس منابع طبیعی دره شهر در گفتگو با روابط عمومی منابع طبیعی دره شهر گفت: اینکار برای اولین بار در سطح کشور با همکاری عزیز پور و عزتی دو هنرمندان خلاق این شهرستان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون 80 تخته سنگ در این مسیر تصویر سازی شده است، اظهارکرد: بر روی این سنگها تصاویر و جملاتی از ائمه اطهار(ع) و مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ حفظ زیباییهای منابع طبیعی نوشته و تصویر سازی شده است.

 
 

مزبانی افزود: در صددیم این کار بصری زیبا را در تمامی مناطق طبیعی شهرستان انجام دهیم.

رئیس منابع طبیعی دره شهر خاطر نشان کرد: مردم با خودداری از روشن کردن آتش در کنار درختان و ریختن زباله در طبیعت به حفظ و حراست این نعمت خدادادی کمک کنند.

 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها