پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری رزمایش مدیریت اطفای حریق در جنگل ها و مراتع در استان ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 1812
بازدید کل : 725373
آخرین بروزرسانی:
21 مهر 1400 ساعت 8:59
بازدید : 72 9 شهريور 1400 ساعت 18:4 شماره :88357

برگزاری رزمایش مدیریت اطفای حریق در جنگل ها و مراتع در استان ایلام


رزمایش مدیریت اطفاء حریق با حضور مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  و سازمان جهادکشاورزی استان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت‌: این رزمایش با هدف ارتقای سطح آمادگی، ارزیابی توان عملیاتی و همچنین ایجاد هماهنگی و همکاری بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی و یگان حفاظت منابع طبیعی در زمان بروز حریق در جنگل ها و مراتع استان برگزار شد.


وی اظهارداشت: امسال به دنبال خشکسالی مفرط و تغیرات اقلیمی احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع وجود دارد که برای پیشگیری نیازمند همکاری و همراهی مردم و طبیعت دوستان جهت حفاظت از این سرمایه های ملی هستیم همانگونه که در سال جاری به همت مردم و ترویج چشمگیر منابع طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه شاهد کاهش ٩۶ درصدی آتش سوزی در استان بوده ایم. 
ایشان افزود: از جمله کارهای انجام شده در راستای پیشگیری و همچنین آمادگی نیروها برای اطفا حریق  می توان به خرید و توزیع تجهیزات اطفاء حریق برای مجموعه یگان حفاظت اشاره نمود.

مهندس اقدسی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام مطالبی در خصوص اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفاظت از این منابع خدادادی ارائه نمود.
در ادامه سرهنگ بیگلری فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان نیز گزارشی از فعالیت و عملکرد یگان حفاظت منابع طبیعی استان را بیان و اظهار داشت: برگزاری این رزمایش ها موجب ارتقاء آمادگی نیروها جهت اطفاء حریق و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع می‌شود.

در پایان دستور اجرای مانور توسط فرمانده یگان حفاظت  صادر و بلافاصله  نیروهای عملیاتی  برای اطفاء حریق  فرضی به محل اعزام شدند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها